Mobilita

Monitorovací vozidlo pro kontrolu parkovného

Město Plzeň využívá toto chytré vozidlo jako další způsob kontroly parkování. Zcela autonomní systém ovládají dva počítače, snímání registračních značek provádí šest kamer.

Crash Inspektor – aplikace pro dopravní policii

Drony SIT od roku 2021 úzce spolupracují s PČR v Plzeňském kraji a asistují u vážných dopravních nehod. Pro vznik záznamu z nehody a další možnosti využití a zpracování dat při vyšetřování vyvinuly aplikaci Crash Inspektor.

Testovací polygon je hotový

Projekt města Plzně má zvýšit možnosti dynamického řízení dopravy, zlepšit dopravní odbavení lokality a přinést základ pro budoucí testování autonomní tramvaje.

Testovací polygon – řešení pro autonomní mobilitu

Smyslem projektu je vytvoření polygonu, tj. živé laboratoře – pro testování, vývoj v oblasti autonomní mobility a dynamického řízení dopravy.

Samoobsluha na Parkovací karty

Je spuštěn eshop pro pro řešení dlouhodobého stání (virtualizace parkovacích karet)

Chytré parkování

I parkovat se dá chytře. V centru města můžete využít aplikaci ParkSimply Plzeň a zaplatit za parkovné odkudkoliv, jen pomocí mobilu.

Sdílené koloběžky

Využívat koloběžku k přepravě po městě je ekologické, levné, zdraví prospěšné a v neposlední řadě zábavné – prostě po všech směrech smart.

Nový e-shop Plzeňské karty

Předplatné pro jízdu v MHD můžete pohodlně vyřídit ze svého mobilu nebo tabletu – a budeme za vás myslet i na končící platnost kuponu nebo expiraci Plzeňské karty.

Karkulka PMDP

Sdílená auta pro obyvatele Plzně a okolí – pro všechny vyznavače přepravy šetrné k přírodě i peněžence je tu carsharingová služba Karkulka.

Moje PMDP

Stáhněte si aplikaci Moje PMDP a najděte snadno a rychle to nejlepší spojení v rámci MHD.

Dynamický dispečink

Chceme efektivně řídit městskou hromadnou dopravu – dynamický dispečink nám přináší nezbytné informace a zdroje.

PoliVisu Horizon 2020 – Vizualizace intenzity dopravy

Projekt vizualizace intenzity dopravy je nástrojem pro koordinaci plánovaných staveb – zobrazuje zatížení jednotlivých plzeňských komunikací ve vztahu k dopravním omezením vyvolaných stavební činností.


© 2018 Smart City Plzeň, design by Beneš & Michl