Karkulka PMDP

Mobilita

Sdílená auta pro obyvatele Plzně a okolí – pro všechny vyznavače přepravy šetrné k přírodě i peněžence je tu carsharingová služba Karkulka.

Karkulka je služba nabízející sdílená auta pro obyvatele Plzně a okolí.

Jaký je cíl projektu:

Nabídnout jednodušší a často ekonomičtější alternativu k vlastnění automobilu.

Průměrné osobní vozidlo je v provozu pouze 5 % času, ale jeho vlastnictví s sebou stejně nese podstatné fixní náklady. Pro řidiče, kteří za rok ujedou méně než 10 tisíc kilometrů, je ekonomicky výhodnější využívat sdílená auta. Uživatelům sdílených aut navíc odpadají jakékoliv starosti, technické i administrativní, s péčí o vlastní vozidlo.

Zároveň má carsharing přispět ke zpomalení trendu růstu aut ve městě. Každé sdílené auto díky efektivnějšímu využití vozů nahradí až deset vozidel v osobním vlastnictví. Při dostatečném rozšíření této služby lze proto předpokládat i redukci problémů s parkováním.

Jaký je výsledek projektu:

V ulicích Plzně jsou k dispozici červená sdílená auta, která si zájemci po online registraci mohou snadno zarezervovat pomocí mobilní či webové aplikace a využít pro cesty v rámci celé EU. Po skončení jízdy uživatel zaplatí pouze za čas a ujeté kilometry.

Již v průběhu prvních měsíců se k využívání služby zaregistrovalo přes 400 uživatelů. Průměrné využití vozů kontinuálně roste a v současnosti přesahuje 4 hodiny denně každého vozidla.

Více https://karkulka.pmdp.cz

Video

 

 

  • Šetří peníze
  • Jízda bez starostí
  • Vůz jen když ho potřebuji

© 2018 Smart City Plzeň, design by Beneš & Michl