Projekty Smart City Plzeň

Interaktivní mapa investičních akcí

SITMP spustila zcela novou mapu investičních akcí propojenou s dopravně inženýrským opatřením Superdio. Občanům přehledně ukazuje nové, probíhající i ukončené investiční projekty města v jejich obvodě.

Evropský projekt URBREATH

Správa informačních technologií města Plzně vstoupila do dalšího projektu z programu Horizont Evropa. Do konce roku 2027 chce čerpat inspiraci od vybraných evropských měst a zavádět v Plzni přírodě blízká řešení s využitím chytrých technologií pro revitalizaci města s ohledem na změnu klimatu.

Nový Geoportál města Plzně

Na konci ledna 2024 zahájila SITMP projekt obnovy Geografického informačního systému města Plzně (GIS). V průběhu následujících 16 měsíců budou do nového geoportálu převáděny mapy a mapové aplikace. Pilotní provoz se předpokládá na konci května 2025.

Monitorovací vozidlo pro kontrolu parkovného

Město Plzeň využívá toto chytré vozidlo jako další způsob kontroly parkování. Zcela autonomní systém ovládají dva počítače, snímání registračních značek provádí šest kamer.

Crash Inspektor – aplikace pro dopravní policii

Drony SIT od roku 2021 úzce spolupracují s PČR v Plzeňském kraji a asistují u vážných dopravních nehod. Pro vznik záznamu z nehody a další možnosti využití a zpracování dat při vyšetřování vyvinuly aplikaci Crash Inspektor.

Modernizace LAN sítí ve školách

SITMP zmodernizovala v posledních letech LAN sítě ve všech městských základních školách. Nyní pracuje na sítích v mateřinkách. Smyslem projektu je zrychlit žákům internet, poskytnout stabilnější připojení a díky zapojení do městské optické sítě zajistit školám centrální správu.

Porovnání nesených kamer DJI Zenmuse

Vhodně zvolená technika při zásazích Drony SIT v rámci IZS je základem dobře odvedené práce. Jen tak nám mohou smart technologie ulehčovat život.

Testovací polygon je hotový

Projekt města Plzně má zvýšit možnosti dynamického řízení dopravy, zlepšit dopravní odbavení lokality a přinést základ pro budoucí testování autonomní tramvaje.

IZS Stream je nejdůležitější podpora pro IZS

Aplikace vytvořená týmem z Drony SIT přinesla hasičům a policistům bezpečné streamování z místa krizové události, umožňuje označit body zájmu a určit přesnou polohu ohniska požáru nebo hledaných osob.

Prohlížeč 3D modelů – nová aplikace pro IZS

Aplikace vytvoří na místě a v reálném čase 3D model skenovaného objektu. Často ji využívají složky IZS k prozkoumání objektu ještě dříve, než do něho při zásahu vstoupí.

Moderní bezpečnostní systémy pro městskou policii

Nový dispečink Městské policie Plzeň v sobě spojuje moderní chytré prvky s umělou inteligencí, systémem kamerových záznamů, s čidly, jež detekují výstřely, rozbití skla, panický křik nebo nárůst hladiny vodních toků.

Plzeň je součástí evropského projektu Climaborough

Od roku 2023 se Plzeň účastní evropského projektu Climaborough, jehož cílem je otestovat v praxi inovativní a chytrá řešení v souvislosti s klimatickými změnami a jejich dopady na planetu Zemi.


© 2018 Smart City Plzeň, design by Beneš & Michl