Projekty Smart City Plzeň

Plzeňské podnikatelské vouchery

Plzeňské podnikatelské vouchery jsou tu pro businessmany, kteří chtějí svoji firmu posunout o krok kupředu. Dejte se dohromady s výzkumníky a inovujte! Město vám pomůže s uhrazením jejich služeb.

Elektromobilita

Do budoucna je nutné počítat s narůstajícím počtem elektromobilů a automobilů s hybridním pohonem, město Plzeň se proto snaží v rámci koncepce rozvoje elektromobility budovat potřebnou infrastrukturu, a postupně rozšiřuje síť nabíjecích stanic pro elektromobily.

Nanočističky vzduchu

Do Plzeňských základních a mateřských škol byly instalovány nanočističky vzduchu.

Sdílené koloběžky

Využívat koloběžku k přepravě po městě je ekologické, levné, zdraví prospěšné a v neposlední řadě zábavné – prostě po všech směrech smart.

Chytré parkování

I parkovat se dá chytře. V centru města můžete využít aplikaci ParkSimply Plzeň a zaplatit za parkovné odkudkoliv, jen pomocí mobilu.

Vědeckotechnický park Tech Tower

v Plzni vzniká nový vědeckotechnický park pro inovativní firmy Tech Tower. Ten bude poskytovat komplexní služby a prostory pro vybrané inovativní firmy s vysokým potenciálem růstu a nově vznikající startupy.

Chatbot

Komunikace – to je základ. Chatbot je virtuální parťák připravený 24 hodin denně poradit s vyřízením nejčastějších situací, se kterými míříte na plzeňské úřady.

Plzeň součástí aplikace Záchranka

Jsme součástí oblíbené aplikace Záchranka – o krizových situacích dáváme vědět tak rychle, jak jen je to možné.

DUET

Plzeň bude mít svoje digitální dvojče, přesný 3D model přinese zlepšení do řady oblastí – ať už jde o krizové řízení, urbanismus nebo třeba turismus.

Nový e-shop Plzeňské karty

Předplatné pro jízdu v MHD můžete pohodlně vyřídit ze svého mobilu nebo tabletu – a budeme za vás myslet i na končící platnost kuponu nebo expiraci Plzeňské karty.

Vývoj senzorového dronu pro HZS

Vytvořili jsme senzorové jednotky nesené dronem, které dodávají veliteli zásahu důležité informace o škodlivých látkách, jejich koncentraci i šíření.

Mobilní aplikace FC Viktoria Plzeň

Nejčerstvější aktuality z klubu, informace o hráčích, zápasech, statistiky, propojení s Plzeňskou vstupenkou nebo navigaci na stadionu – to vše nabízí mobilní aplikace FC Viktoria Plzeň.