Projekty Smart City Plzeň

Porovnání nesených kamer DJI Zenmuse

Vhodně zvolená technika při zásazích Drony SIT v rámci IZS je základem dobře odvedené práce. Jen tak nám mohou smart technologie ulehčovat život.

Testovací polygon je hotový

Projekt města Plzně má zvýšit možnosti dynamického řízení dopravy, zlepšit dopravní odbavení lokality a přinést základ pro budoucí testování autonomní tramvaje.

IZS Stream je nejdůležitější podpora pro IZS

Aplikace vytvořená týmem z Drony SIT přinesla hasičům a policistům bezpečné streamování z místa krizové události, umožňuje označit body zájmu a určit přesnou polohu ohniska požáru nebo hledaných osob.

Prohlížeč 3D modelů – nová aplikace pro IZS

Aplikace vytvoří na místě a v reálném čase 3D model skenovaného objektu. Často ji využívají složky IZS k prozkoumání objektu ještě dříve, než do něho při zásahu vstoupí.

Moderní bezpečnostní systémy pro městskou policii

Nový dispečink Městské policie Plzeň v sobě spojuje moderní chytré prvky s umělou inteligencí, systémem kamerových záznamů, s čidly, jež detekují výstřely, rozbití skla, panický křik nebo nárůst hladiny vodních toků.

Plzeň je součástí evropského projektu Climaborough

Od roku 2023 se Plzeň účastní evropského projektu Climaborough, jehož cílem je otestovat v praxi inovativní a chytrá řešení v souvislosti s klimatickými změnami a jejich dopady na planetu Zemi.

Testovací polygon – řešení pro autonomní mobilitu

Smyslem projektu je vytvoření polygonu, tj. živé laboratoře – pro testování, vývoj v oblasti autonomní mobility a dynamického řízení dopravy.

VR ve výuce na plzeňských školách

Exkurze do vesmíru, nebezpečný pokus v chemii. Školáky v Plzni bude vzdělávat virtuální realita.

S4AllCities Horizon 2020

Vyhodnocování úrovní kybernetických a fyzických bezpečnostních hrozeb v reálném čase s dopadem na zvýšení bezpečnosti, ochranu lidských životů a majetku.

Detekce kůrovce s využitím dronů

Detekce kůrovce před jeho prvním jarním rojením s využitím dronu, multispektráního senzoru a aplikace využívající AI.

Samoobsluha na Parkovací karty

Je spuštěn eshop pro pro řešení dlouhodobého stání (virtualizace parkovacích karet)

Digiškolka

Aplikace Digiškolka usnadní komunikaci mateřinek s rodiči.


© 2018 Smart City Plzeň, design by Beneš & Michl