Správa

Interaktivní mapa investičních akcí

SITMP spustila zcela novou mapu investičních akcí propojenou s dopravně inženýrským opatřením Superdio. Občanům přehledně ukazuje nové, probíhající i ukončené investiční projekty města v jejich obvodě.

Nový Geoportál města Plzně

Na konci ledna 2024 zahájila SITMP projekt obnovy Geografického informačního systému města Plzně (GIS). V průběhu následujících 16 měsíců budou do nového geoportálu převáděny mapy a mapové aplikace. Pilotní provoz se předpokládá na konci května 2025.

Monitorovací vozidlo pro kontrolu parkovného

Město Plzeň využívá toto chytré vozidlo jako další způsob kontroly parkování. Zcela autonomní systém ovládají dva počítače, snímání registračních značek provádí šest kamer.

Crash Inspektor – aplikace pro dopravní policii

Drony SIT od roku 2021 úzce spolupracují s PČR v Plzeňském kraji a asistují u vážných dopravních nehod. Pro vznik záznamu z nehody a další možnosti využití a zpracování dat při vyšetřování vyvinuly aplikaci Crash Inspektor.

Porovnání nesených kamer DJI Zenmuse

Vhodně zvolená technika při zásazích Drony SIT v rámci IZS je základem dobře odvedené práce. Jen tak nám mohou smart technologie ulehčovat život.

IZS Stream je nejdůležitější podpora pro IZS

Aplikace vytvořená týmem z Drony SIT přinesla hasičům a policistům bezpečné streamování z místa krizové události, umožňuje označit body zájmu a určit přesnou polohu ohniska požáru nebo hledaných osob.

Prohlížeč 3D modelů – nová aplikace pro IZS

Aplikace vytvoří na místě a v reálném čase 3D model skenovaného objektu. Často ji využívají složky IZS k prozkoumání objektu ještě dříve, než do něho při zásahu vstoupí.

Digiškolka

Aplikace Digiškolka usnadní komunikaci mateřinek s rodiči.

Chatbot

Komunikace – to je základ. Chatbot je virtuální parťák připravený 24 hodin denně poradit s vyřízením nejčastějších situací, se kterými míříte na plzeňské úřady.

Web města Plzně

Oficiální web Plzně je důležitým komunikačním kanálem mezi občany a městem. Vytváříme pro vás přehledné stránky, které informují a pomáhají při řešení životních situací.

TutaPlzeň

Máme údaje o životě ve městě a sdílíme je s vámi – podívejte se na portál TutaPlzeň.

Tichá linka

Díky Tiché lince si lidé se sluchovým postižením mohou na úřadě důstojně vyřídit vše, co potřebují.


© 2018 Smart City Plzeň, design by Beneš & Michl