Žití

Nanočističky vzduchu

Do Plzeňských základních a mateřských škol byly instalovány nanočističky vzduchu.

Plzeň součástí aplikace Záchranka

Jsme součástí oblíbené aplikace Záchranka – o krizových situacích dáváme vědět tak rychle, jak jen je to možné.

DUET

Plzeň bude mít svoje digitální dvojče, přesný 3D model přinese zlepšení do řady oblastí – ať už jde o krizové řízení, urbanismus nebo třeba turismus.

Vývoj senzorového dronu pro HZS

Vytvořili jsme senzorové jednotky nesené dronem, které dodávají veliteli zásahu důležité informace o škodlivých látkách, jejich koncentraci i šíření.

Mobilní aplikace FC Viktoria Plzeň

Nejčerstvější aktuality z klubu, informace o hráčích, zápasech, statistiky, propojení s Plzeňskou vstupenkou nebo navigaci na stadionu – to vše nabízí mobilní aplikace FC Viktoria Plzeň.

Využití dronů pro inspekce mostů

Umíme drony využívat nejrůznějšími způsoby. Třeba taková inspekce mostu s využitím bezpilotních letadel je rychlejší, přesnější, levnější a jednoznačně bezpečnější.

Využití dronů pro Integrovaný záchranný systém

Plzeňští dronaři se stali jako první v České republice součástí integrovaného záchranného systému. Tady udávají Západočeši trendy.

Eduroam

Plzeň se stala členem celosvětově známé sítě Eduroam, a to jako první město v České republice.

Stadionová WiFi FC Viktoria Plzeň

Fotbalový stadion ve Štruncových sadech jsme pokryli vysokorychlostní wifi sítí, ke které se samozřejmě připojíte zdarma.

Bezpečnost dětí – opatření na ZŠ

Vylepšili jsme systém vyzvedávání dětí v družinách – díky čtečce čipových karet svázané se jménem a speciální aplikaci je celý proces bezpečnější a přehlednější.

Kamery ve vozech MHD

Hlídáme vaše bezpečí, a to i během přepravy – vozy městské hromadné dopravy jsme osadili kamerami sledující vnitřní dění.

Free WiFi

Plzeňanům a turistům je zdarma k dispozici wifi konektivita. Připojení je možné v relaxačních zónách, na úřadech nebo třeba sportovištích.