Žití

Interaktivní mapa investičních akcí

SITMP spustila zcela novou mapu investičních akcí propojenou s dopravně inženýrským opatřením Superdio. Občanům přehledně ukazuje nové, probíhající i ukončené investiční projekty města v jejich obvodě.

Evropský projekt URBREATH

Správa informačních technologií města Plzně vstoupila do dalšího projektu z programu Horizont Evropa. Do konce roku 2027 chce čerpat inspiraci od vybraných evropských měst a zavádět v Plzni přírodě blízká řešení s využitím chytrých technologií pro revitalizaci města s ohledem na změnu klimatu.

Nový Geoportál města Plzně

Na konci ledna 2024 zahájila SITMP projekt obnovy Geografického informačního systému města Plzně (GIS). V průběhu následujících 16 měsíců budou do nového geoportálu převáděny mapy a mapové aplikace. Pilotní provoz se předpokládá na konci května 2025.

IZS Stream je nejdůležitější podpora pro IZS

Aplikace vytvořená týmem z Drony SIT přinesla hasičům a policistům bezpečné streamování z místa krizové události, umožňuje označit body zájmu a určit přesnou polohu ohniska požáru nebo hledaných osob.

Moderní bezpečnostní systémy pro městskou policii

Nový dispečink Městské policie Plzeň v sobě spojuje moderní chytré prvky s umělou inteligencí, systémem kamerových záznamů, s čidly, jež detekují výstřely, rozbití skla, panický křik nebo nárůst hladiny vodních toků.

S4AllCities Horizon 2020

Vyhodnocování úrovní kybernetických a fyzických bezpečnostních hrozeb v reálném čase s dopadem na zvýšení bezpečnosti, ochranu lidských životů a majetku.

Plzeň součástí aplikace Záchranka

Jsme součástí oblíbené aplikace Záchranka – o krizových situacích dáváme vědět tak rychle, jak jen je to možné.

DUET Horizon 2020

Plzeň bude mít svoje digitální dvojče, přesný 3D model přinese zlepšení do řady oblastí – ať už jde o krizové řízení, urbanismus nebo třeba turismus.

Vývoj senzorového dronu pro HZS

Vytvořili jsme senzorové jednotky nesené dronem, které dodávají veliteli zásahu důležité informace o škodlivých látkách, jejich koncentraci i šíření.

Využití dronů pro inspekce mostů

Umíme drony využívat nejrůznějšími způsoby. Třeba taková inspekce mostu s využitím bezpilotních letadel je rychlejší, přesnější, levnější a jednoznačně bezpečnější.

Využití dronů pro Integrovaný záchranný systém

Plzeňští dronaři se stali jako první v České republice součástí integrovaného záchranného systému. Tady udávají Západočeši trendy.

Eduroam

Plzeň se stala členem celosvětově známé sítě Eduroam, a to jako první město v České republice.


© 2018 Smart City Plzeň, design by Beneš & Michl