Plzeň představila zahraniční delegaci své smart projekty

Nezařazené

Plzeň navštívila pětatřicetičlenná zahraniční delegace z Ministerstva zahraničních věcí České Republiky, aby se seznámila se smart projekty města. Po úvodním přijetí v obřadní síni plzeňské radnice navštívila městské Centrum robotiky a středisko Drony SIT v Cukrovarské ulici. Při exkurzi v Centru robotiky byli členové delegace seznámeni s tím, jak město prostřednictvím kroužků, kurzů a soutěží rozvíjí talenty a inspiruje je k podnikání. Hovořilo se také o využití dronů pro složky Integrovaného záchranného systému v krizových situacích, při inspekcích, ve stavebnictví a dalších oborech.

Návštěva zahraniční delegace v Plzni se uskutečnila v návaznosti na sérii seminářů, které pořádalo Ministerstvo zahraničních věcí České republiky ve dnech 11. – 15. listopadu v Praze v rámci své činnosti v Panelu pro reformu veřejné správy Východního partnerství, který financuje Evropská komise. Seminářů se zúčastnili vždy tři zástupci za každou zemi Východního partnerství, jimiž jsou Arménie, Ázerbájdžán, Bělorusko, Gruzie, Moldavsko a Ukrajina. Jeden z nich vždy zastupoval centrální administrativu, druhý místní samosprávu a třetí nevládní organizaci či akademický sektor.

Za české ministerstvo se zúčastnili rovněž zvláštní zmocněnec pro Východní partnerství Jan Kurfürst a Marek Janovský, vedoucí Oddělení pro politické plánování. Na akci se podílel i Svaz měst a obcí České republiky.

     


© 2018 Smart City Plzeň, design by Beneš & Michl