V době spojené s negativními ekonomickými dopady pandemie nemoci covid-19 posílilo město Plzeň aktivity na podporu podnikání, konkrétně vzniku inovativních technologických startupů. Realizuje je prostřednictvím Správy informačních technologií města Plzně (SIT MP). Růst těchto aktivit má posílit statut Plzně jako města vývoje, výzkumu a inovací, a do budoucna přinést nová, atraktivní pracovní místa v oborech s přidanou hodnotou.

O aktivity spojené s podporou podnikání se v rámci Správy informačních technologií města Plzně stará úsek SIT Port. Začínající podnikatelé mohou využít podpory v nejrůznějších oblastech, ať už jde o zázemí, poradenství, nebo účast na akcích, při nichž získávají kontakty s business sférou.

Jeden z členů komunity SIT Port, Petr Koryťák, například začal vyrábět cenově dostupné a přitom velmi kvalitní ochranné štíty na obličej, o které je v rámci aktuální situace spojené s pandemií koronaviru velký zájem.

„Pracovníci SIT Portu mi na začátku podnikání zprostředkovali konzultaci s advokátní kanceláří a posléze poskytli cennou referenci a pomohli mi navázat kontakt s budoucími zákazníky. Například mě propojili s většinou škol a školek v Plzeňském kraji a v řadě z nich nyní opravdu realizuji dodávky štítů. Pomoci od SIT Portu si velice vážím a věřím, že budeme i nadále v kontaktu,“ uvedl Petr Koryťák, zakladatel startupu na výrobu ochranných štítů.

Mezi další startupy, které již Plzeň podpořila, je například projekt chytrého – robotizovaného call centra, chytré klíčenky, sdílené knihovny nebo mezinárodně oceňovaný startup, který se zabývá integrací dronů do letového provozu.

Plzeň do podpory inovativního podnikání investuje dlouhodobě, přičemž v budoucnu čekají na startupisty a firmy, jež podnikají v oborech s přidanou hodnotou, ještě lepší podmínky. V současné době se staví moderní technologické centrum TechTower v areálu bývalého pivovaru Světovar na Slovanech. Jeho provoz by měl být spuštěn na začátku roku 2022.

 


© 2018 Smart City Plzeň, design by Beneš & Michl