Návštěva náměstka primátora Regensburgu

Nezařazené

Náměstek primátora Regensburgu Jürgen Huber navštívil západočeskou metropoli. Zástupci města jej informovali o vývoji projektu Smart Cities v Plzni a aktivitách realizovaných Správou informačních technologií města Plzně, která je správcem infomačních a komunikačních technologií pro celé město Plzeň, a rovněž městskou optickou síť a síť Internetu věcí.

V Centru robotiky v Cukrovarské ulici Jürgen Huber ocenil nápaditost i rozsah a provázanost systému práce s technicky nadanými dětmi a mládeží. V SIT Portu se pak dozvěděl, jak město Plzeň inspiruje k podnikání a podporuje začínající podnikatele. V úseku Drony SITMP shlédl náměstek primátora nejrozsáhlejší sestavu dronů v České republice, přičemž jej zaujalo zejména jejich využití nejen složkami Integrovaného záchranného systému, ale také pro potřeby krizového řízení i správní a inspekční činnosti.

 

„Jsem v Plzni už poněkolikáté a pokaždé jsem tu něčím mile překvapen. Město se neustále rozvíjí a roste do krásy. I tato moje dnešní návštěva byla velmi zajímavá a poučná,“ uvedl před svým odjezdem Jürgen Huber.


© 2018 Smart City Plzeň, design by Beneš & Michl