Město monitoruje průjezd aut na červenou

Žití

Plzeňská radnice přidává opatření na zvýšení bezpečnosti na vytížené křižovatce Karlovarská x Bolevecká ulice – spustil se zde ostrý provoz detekce jízdy na červenou. Komunikace byla vytipována na základě požadavků Policie České republiky a Městského obvodu Plzeň 1. Během dvou hodin sledování projelo na červenou až na dvě desítky řidičů. Cílem nového opatření, které vyšlo město na 600 tisíc korun, je především zvýšit bezpečnost na vytížené křižovatce, kde se pohybuje velké množství chodců, včetně dětí.

Odborníci budou nyní sledovat sledovat chování řidičů a dopad na dopravu. V případě, že se dopravní situace pozitivně projeví na bezpečnosti chodců, je plzeňská radnice připravena realizovat detekci jízdy na červenou i na dalších křižovatkách v Plzni po dohodě se státní policií.

Křižovatku Karlovarská x Bolevecká, která patří mezi nejrizikovější v krajské metropoli, hlídá celkem šest kamer. Monitorují celkovou situaci v oblasti a současně samotná vozidla, jejich poznávací značku a podobu řidiče. Záznam projde přes městskou policii a poté se jím bude zabývat oddělení přestupků plzeňského magistrátu. Při zaplacení výzvy do 15 dnů od doručení byla sankce stanovena na 1500 korun.

foto: Z. Vaiz


© 2018 Smart City Plzeň, design by Beneš & Michl