Konference Aliance pro bezpilotní letecký průmysl

Nezařazené

V Plzeňském centru DRONET (areál DEPO 2015) se již 19. října uskuteční otevřená výroční konference Aliance pro bezpilotní letecký průmysl – UAVA. Jako každý rok poskytne přehled legislativních novinek, trendů ve vývoji dronů a aplikací, ale také blok věnovaný specifickému tématu. A tím je letos protidronová obrana. Na své si tak přijdou jak provozovatelé dronů obecně, tak zástupci průmyslu, vědy a vývoje, rovněž bezpečnostních složek a agentur.

První blog bude tradičně zasvěcen vývoji legislativní regulace, takže vystoupí zástupci Úřadu pro civilní letectví, Řízení letového provozu a Ministerstva dopravy ČR. Druhý dopolední blok představí možnosti ve vzdělávání, konkrétně hostitelské centrum DRONET a studijní program Západočeské univerzity. Jednoznačně nejatraktivnější je poslední přednáška před obědem, a sice z Fakulty elektrotechnické ČVUT, v níž se účastníci seznámí s projektem, který obsadil všechny medailové pozice prestižní celosvětové soutěže

Třetí blok se zaměří na technické a aplikační novinky, zejména v projektech členů UAVA. Nebudou chybět stále žádanější termovize WIRIS, antikolizní dron ELIOS, nebo nový způsob automatické integrace dronu do ostrahy objektů. Konečně závěrečný blok nese název „Bezpečnost a obrana před nežádoucími drony“ a slibuje komplexní vhled do této problematiky, jak z hlediska nejpokročilejších detekčních a eliminačních systémů, tak jejich limitů v praktickém nasazení. Vystoupí mimo jiné zástupci firem DeDrone a Rohde&Schwarz, ale také reprezentanti Letiště Praha a Českého telekomunikačního úřadu.

Konference je plánována od 9:30 do 15:30 hodin (s malými přestávkami na kávu a oběd – v ceně vstupného). Může se jí zúčastnit kdokoli, registrace je možná přes odkaz na www.uavaliance.cz.


© 2018 Smart City Plzeň, design by Beneš & Michl