27. září se odehrál festival Inovujeme Plzeň – největší regionální setkání inovátorů v západočeské metropoli

Hospodářství

Akce se účastnilo přes čtyřicet firem působících v oblastech inovací, představily se technické fakulty ZČU, Lékařská fakulta UK v Plzni, zavítala k nám i Armáda ČR.

Stovky návštěvníků, převážně z řad středoškolských studentů, se mohli setkat s roboty, drony a seznámili se i s řadou zajímavých aplikací. K vidění byl také univerzitní výzkum, virtuální realita, chytrý derabox, interaktivní výuka, senzory sítě IoT, laserové skenování povrchu, chytré parkování a mnoho dalšího. Město Plzeň představilo své projekty spojené s podporou vzdělávání (Pilsen Cube, Naše Firmy, Centrum robotiky), podporou podnikání (It Výzvy, Dronet) a samozřejmě projekty spojené se Smart City (open data, IoT, elektronizaci úřadu,atd.).  Po celý den probíhaly zajímavé přednášky, kde vystavující představovali své projekty, prototypy, technologie, aplikace. Armáda předvedla jak využívá drony v zahraničních misích,..

Souběžně s festivalem se uskutečnila také konference Aliance pro bezpilotní letecký průmysl, která přinesla novinky týkající se využití dronů v různých odvětvích.

 


© 2018 Smart City Plzeň, design by Beneš & Michl